REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Warszawa] Osiedle "Miasteczko Ursus"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Osiedle "Miasteczko Ursus"
Warszawa, Ursus, Hennela
Murapol Nowy Złocieńinwestycja
Pokaż inwestycję
Murapol Nowy Złocień
Kraków, Podgórze, Domagały
[Poznań] Kompleks mieszkalno-biurowy "Kamienica za Teatrem"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Kompleks mieszkalno-biurowy "Kamienica za Teatrem"
Poznań, Jeżyce
Przyspiesza komercjalizacja nowego parku handlowego powstającego w Kłodzkuartykuł
Pokaż artykuł
Przyspiesza komercjalizacja nowego parku handlowego powstającego w Kłodzku
Najnowsza inwestycja grupy P.A. Nova S.A., Park Handlowy w Kłodzku, w ramach którego powstanie również wolnostojący market z operatorem z branży DIY, jest już w ponad 78 proc. wynajęta.
Marvipol Development zainwestuje we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Marvipol Development zainwestuje we Wrocławiu
Jeden z największych deweloperów w Polsce – Marvipol Development S.A. z Warszawy przygotowuje swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową w stolicy Dolnego Śląska. Zostanie zrealizowana w dzielnicy Krzyki na osiedlu Klecina.
Polski producent płyt ze szkła polimerowego wybuduje fabrykę w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent płyt ze szkła polimerowego wybuduje fabrykę w woj. mazowieckim
Jedna z ostatnich decyzji o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w 2024 roku w Polsce, została wydana przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Otrzymała ją polska firma NOVAPLEX Prosta S.A. Decyzję wydał Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w składzie: Marcin Tumasz – Prezes Zarządu oraz Marcin Adamczyk – Wiceprezes Zarządu.
W Toruniu powstanie nowy biurowiec za 72 mln złotychartykuł
Pokaż artykuł
W Toruniu powstanie nowy biurowiec za 72 mln złotych
W Toruniu powstanie nowy biurowiec. Inwestor, znany toruński broker ubezpieczeniowy, firma Mentor S.A. wybuduje nową siedzibę w północnej części miasta. Firma podpisała umowę z Erbud S.A. na realizację biurowca przy ulicy Fortecznej 33.
Skanska rozpoczyna budowę III etapu osiedla Park Skandynawia w Warszawie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Skanska rozpoczyna budowę III etapu osiedla Park Skandynawia w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Skanska rozpoczyna budowę III etapu osiedla Park Skandynawia na warszawskim Gocławiu. W jego ramach...
Kraków – Skawina kilkaset atrakcyjnych połączeń kolejowychartykuł
Pokaż artykuł
Kraków – Skawina kilkaset atrakcyjnych połączeń kolejowych
Pasażerowie kolei na zmodernizowanej trasie Skawina – Kraków od 12 grudnia skorzystali z ponad 800 p...
Będą lepsze podróże koleją na Pomorzuartykuł
Pokaż artykuł
Będą lepsze podróże koleją na Pomorzu
Szybsze i wygodniejsze podróże koleją będą efektem prac na linii z Lęborka do Słupska. Pasażerowie zyskają dodatkowe przystanki. Drugi tor pozwoli na lepszą ofertę podróży. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy za blisko 1,85 mld zł z wykonawcami prac między Lęborkiem a Słupskiem oraz na stacji Słupsk. Inwestycja dofinansowana jest ze środków unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) oraz Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).
Kolej wróciła na Mazury – z Ełku do Giżycka po nowym torzeartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wróciła na Mazury – z Ełku do Giżycka po nowym torze
Pociągi wróciły na trasę Ełk – Giżycko. Od środy 18 czerwca podróżni ponownie mogą korzystać z tego środka transportu. Osiągnięty etap zadania zapowiada nową jakość podróżowania koleją po mazurskich torach. Docelowo jazda pociągiem w kierunku Olsztyna będzie dwukrotnie szybsza i krótsza aż o około 50 minut. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., o wartości blisko 650 mln zł netto, jest dofinansowana z funduszy unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko.
Prawo warstwowe szansą na uwolnienie potencjału terenów kolejowych w centrach polskich miastartykuł
Pokaż artykuł
Prawo warstwowe szansą na uwolnienie potencjału terenów kolejowych w centrach polskich miast
22 czerwca br. spółka Polskie Koleje Państwowe zorganizowała spotkanie poświęcone zagadnieniom prawa warstwowego, w którym wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, prawnicy specjalizujący się w tym obszarze oraz menadżerowie i pracownicy podmiotów zarządzających infrastrukturą i nieruchomościami kolejowymi w Polsce.
W Katowicach powstanie centrum inżynierskie niemieckiej Grupy BOSartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstanie centrum inżynierskie niemieckiej Grupy BOS
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (KSSE S.A.) wydała kilkanaście dni temu kolejną decyzję...
[Warszawa] Ursa Smart City – nowoczesne osiedle w dzielnicy Ursusartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Ursa Smart City – nowoczesne osiedle w dzielnicy Ursus
We wrześniu – rok po podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy Unidevelopment S.A. oraz CPD S.A. – w Ur...
Warszawa Gdańska zyska nowe przejście pod torami i kolejne ułatwienia dla podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa Gdańska zyska nowe przejście pod torami i kolejne ułatwienia dla podróżnych
Nowe przejście pod torami na stacji Warszawa Gdańska ułatwi podróżnym dostęp na perony i do pociągów oraz usprawni przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości ok. 80 mln zł netto na zaprojektowanie i wybudowanie nowych rozwiązań na ważnej stołecznej stacji. Długie wiaty nad peronami ochronią przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a nowa informacja pasażerska lepiej poinformuje o przyjazdach i odjazdach pociągów.
MLP Group przyspiesza rozwój. Skupi się na projektach logistyki miejskiej i data centerartykuł
Pokaż artykuł
MLP Group przyspiesza rozwój. Skupi się na projektach logistyki miejskiej i data center
MLP Group S.A. z sukcesem zakończyła pierwszą ofertę zielonych obligacji uprzywilejowanych o wartości 300 mln euro (około 1,3 miliarda złotych). Transakcja potwierdza duże zaufanie ze strony globalnych inwestorów do MLP Group. Olbrzymie zainteresowanie ofertą przewyższyło oczekiwania spółki i spowodowało wielokrotną nadsubskrypcję.
Start budowy Parku Zielonej Energii w Gliwicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Start budowy Parku Zielonej Energii w Gliwicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
9 maja 2025 roku w gliwickim Ratuszu odbyła się uroczystość podpisania umów związanych z budową Parku Zielonej Energii w Gliwicach – kluczowej inwestycji dla miejskiego ciepłownictwa, a zarazem jednego z najbardziej innowacyjnych technologicznie i nowoczesnych rozwiązań energetycznych w kraju. Podpisy pod dokumentami złożyli przedstawiciele Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – GLIWICE Sp. z o. o. oraz firm, które zrealizują inwestycję – konsorcjum gliwickich firm MOSTOSTAL ZABRZE GPBP S.A. i PRUiM S.A. oraz niemieckiego OSCHATZ Power GmbH z Essen (nowoczesny blok energetyczny, kocioł wielopaliwowy), a także spółkę AB Industry S.A. z Ożarowa Mazowieckiego (termiczna farma solarna wraz z magazynem ciepła).
Mały atom w Polsce: ARP i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie SMR w Stalowej Woliartykuł
Pokaż artykuł
Mały atom w Polsce: ARP i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie SMR w Stalowej Woli
• Podpisany list jest punktem wyjścia do wypracowania umowy inwestycyjnej pomiędzy ARP S.A. jako podmiotem zarządzającym całą Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan, a OSGE sp. z o.o. planującą budowę elektrowni z reaktorami BWRX-300
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotychartykuł
Pokaż artykuł
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotych
Największa polska prywatna grupa energetyczna po raz pierwszy w historii wyemituje 5-letnie Zielone Obligacje. Zainteresowanie ofertą Polenergii przewyższyło oczekiwania spółki. Kwota popytu ze strony inwestorów przekroczyła 1 miliard złotych. W odpowiedzi na nadsubskrypcję Polenergia zdecydowała o zwiększeniu kwoty emisji z 500 do 750 milionów złotych. Większość środków pozyskanych z Zielonych Obligacji zostanie przeznaczona na finansowanie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. To największa prywatna inwestycja energetyczna w Polsce.
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej
Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.) planuje wielką inwestycję w Gdańsku. 11 lutego 2022 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy spółkami z Grupy Kapitałowej ARP S.A. a hiszpańską spółką GRI Renewable Industries, S.L. dotyczące współpracy w zakresie budowy nowej fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej (MEW) w stolicy Pomorza. Wartość szacowanej inwestycji to ponad 100 mln euro. Planowane uruchomienie produkcji wyznaczono na rok 2024.
REKLAMA